Ölçme Değerlendirme Programı

Soru Bankası


E-Sınav Soru Bankası

Soru Bankası Programının amacı; ünite, konu ve kazanımlarına göre ayrıştırılmış sorulardan oluşan soru bankasından, rastgele veya istenilen sorulardan seçim yaparak soru kitapçığı hazırlamaktır.

Hazırlanan sorulara göre oluşan sınav aynı zamanda Dersonet sınav değerlendirme programlarına otomatik olarak tanımlanarak, hızlı bir ölçme değerlendirme yapılması sağlanır.

Soru Bankası programında istenilen sorularda yer değişikliği yapılabilir. Birden fazla kitapçık oluşturulacaksa, diğer kitapçıkları Soru Bankası programı otomatik olarak oluşturur. Cevap anahtarlarının dağılımına göre de soru ve yerlerinde değişiklik yapılabilir.

Soru Bankası programının içinde yer alan hazır sorular kullanılabileceği gibi kurumlar kendi sorularını da soru bankası programına ekleyebilir.

Soru kitapçığında kullanılan soruları, soru bankası programı hafızasında tutar ve tekrar kullanımında ne zaman hangi kitapçıkta kullandığını kullanıcıya bildirir. İsteniyorsa bu şekilde de kullanılabilir.

Soru Bankası programından Konu Tarama, Ünite Tarama, Başarı İzleme Sınavı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS), Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) tarzı soru kitapçıkların tamamı hazırlanabilir.